Gülce Edebiyat Akımı

Tam Görünüm: PKK DA BİRLİK VE APO
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Sayfayı normal görüntülemek için, buraya tıklayın.
PKK DA BİRLİK VE APO
22 Ekim 2014 Çarşamba Saat 10:24

Sabit İNCE
*********Amerika, ingiliz ve AB'nin birlikte yürüttüğü ve Işid'i kullandığı yeni ortadoğu planını bozmak ve Türkiye'nin Misakı Milli politikasının gerçekleşmesi için PKK terör örgütünde birliğin sağlanması gerekmektedir. Bunun için de Apo'nun Türkiye'nin kontrolünde olması ve yönetilmesi uzun zamandır yürütülen bir politika. Bu politikayı bozmak ve PKK'yı birkaç parçaya ayırmak oyunu oynanmakta. bunun için de yalan ve provokatif haberler yayılmaktadır. Bu oyun da Apo üzerinden oynanmakta, İmralı'dan verilen talimatlar üzerinde oynanarak operasyonlar yapılmaya çalışılmaktadır.
Özellikle son günlerde çıkarılan söylenti ve yayılan haberler de bunun işaretleridir. Apo'nun ev hapsine alınması, başka bir cezaevine nakledilmesi benzeri haberler hep bu oyunun bir parçasıdır. Bu oyunla amaç PKK'da bölünme sağlamak ve bir bölümünün çözüm sürecinin baltalanması ile oyuna sokulması tek amaçlarıdır. Bunun için de PKK'nın birliğinin korunması ve Apo'nun kontrolünden çıkmaması gerekmektedir.
Bu konu da yayılan söylendi ve provokatif haberlere de son noktayı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan koymuş ve aşağıda vereceğim kesin tavrı ortaya koymuştur.
İşte o cümlelerinden bir bölümü:

"ÖZEL VİLLA TAHSİL EDİLECEK HAL YOK'
"Ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olmuş olan bir insan var. Bu insani şartların iyileştirilmesine yönelik yapılması gereken her şeyi bu devlet yapmıştır. Bundan daha ilerisi zaten olamaz. Herhalde kalkıp özel villa tahsis edilecek hal yok. Şu anda orada 2 odası var, 2 odasının dışında televizyonu… Bunların hiçbirisi yoktu, bizim iktidarımız döneminde bunları verdik. Bunun dışında oradaki 5 tane diğer mahkumla görüşebilme imkanı var, bunun dışında daha ne olacak.

'BUNLAR ÇOK BÜYÜK TEHLİKE'
Başmüzakereci, vesaire gibi böyle bir şey… Bunlar çok büyük tehlike, çok büyük yanlış. İstihbarat müsteşarımız gidiyor, zaten kendisiyle görüşülmesi gereken konuları görüşüyorlar. Ama son zamanlarda bir şeyler değişti. Şu anda bakıyorsunuz İmralı farklı bir havada, dağ farklı bir havada, Parlamento'daki temsilcileri farklı bir havada, böyle bir ayrışmanın, bölüşmenin olduğu yerde ülkemi karıştıranların hali de ortada. Yarın akil insanlarla Başbakanımız toplantısı olacak, hafta içinde kendileriyle konuşur, görüşürüz. Benim Cumhurbaşkanı olarak kanaatim kesinlikle bugüne kadar olan 11 yıllık tecrübemle budur. Böyle bir genişletilmesi şusu, busu… Ne kadar genişletilecekse zaten genişletilmiş, imkan her şey verilmiş. Sağlık noktasında tedavi falan her şey aksatılmadan yapılıyor."