Gülce Edebiyat Akımı

Tam Görünüm: VALİDEBAĞ'A HÜKÜMET MÜDAHALE ETMELİ...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Sayfayı normal görüntülemek için, buraya tıklayın.
VALİDEBAĞ'A HÜKÜMET MÜDAHALE ETMELİ...
29 Ekim 2014 Çarşamba Saat 11:05

Sabit İNCE
************

Validebağ korusu ile ilgili gelişmeleri ben de sizler gibi izliyorum ve orada birşeylerin döndüğünü hepimiz biliyoruz. Hem belediye cephesinden, hem de koruyu korumak isteyen ve aralarına provokatörlerin girdiği iyi niyetli koruyucu grubun açıklamalarını takip ediyorum. ortada bir gerçek var. Belediye camiyi bahane ederek oradaki projeyi gerçekleştirmek ve koruyu başka amaçlar için kullanmak istiyor ve hükümet de kendisini tehdit eden algı ve provoke kışkırtmalara gözünü kapayarak seyretmeyi tercih ediyor.
Bence hükümet acilen müdahale etmeli ve bunun toplumsal bir harekete dönüşmesinin önüne geçmelidir. Yoksa her yönden sıkıştırılmış bir hükümetin bir de bir belediye başkanının yüzünden kendini riske atmasını anlamak mümkün değil.
Şimdi bakalım bu Validebağ korusu ne imiş, kim ne yapmak istiyor:
"AÇILAN DAVANIN CAMİYLE ALAKASI YOK"

Türkmen, "Gerçekten son günlerde kamuoyunu meşgul eden bir konu, ne yazık ki konu tamamen gerçek boyutundan saptırıldı. Validebağ'da yeşil katlediliyor, yeşile cami yapılıyor, mahkeme kararı var ama karar dinlenmiyor, inşaat devam ediyor gibi bir algı yürütülmeye çalışılıyor. Bunların gerçek olmadığını bir kez daha paylaşalım. Öncellikle söz konusu cami inşaatı koruya yapılmıyor, korunun dışında Üsküdar Belediyesi'ne ait parselde yapılıyor. Halbuki bir takım kişilerin açtığı dava, aynı yerde 178 parselle ilgili bir dava açılmış. Enteresan ki bu dava 2013 yılında açılmış yeni bir dava değil. Bu davada mahkeme yürütmeyi durdurma talebini reddetmiş, şimdi 2 gün önce acele yürütmeyi durdurma kararı var fakat bu davanın bizim parselle alakası yok. Davada biz Üsküdar Belediyesi olarak taraf değiliz, davayı Büyükşehir Belediyesi'ne karşı açmışlar" ifadelerini kullandı.

"CHP DE BU YANLIŞA ORTAK OLUYOR"

CHP'lilerin Validebağ paylaşımları hakkında konuşan Hilmi Türkmen, "Korunun içine cami yapılıyor iddiasında bulunanlar bu kararda camiyle alakalıymış gibi paylaşıyorlar. Ne yazık ki CHP vekilleri ve il başkanları da kamuoyuyla böyle paylaşıyorlar. Yalnız benim avukat kimliğimde var, mahkeme kararlarına karşı gelme gibi bir durumumuz olamaz. Bizim şuanda devam eden cami inşaatımızla ilgili yargı kararı yoktur. Caminin yapıldığı alan yeşil alan değil, toprak alandır. Bu cami mahalle halkının talebiyle yapılıyor. Üsküdar Müftülüğü'ne müracaatları var" dedi.
Peki tamam Başkan anladık da neden bu ısrar? Eğer dediğin gibi ise şu cami inşaatını erteleyin daha sonra yaparsınız. Neden bugünlerde böyle bir karşı karşıya gelme, kışkırtma ve provokasyona imkan veriyorsun??
Yoksa sende mi Paralelcisin diyesim gelmiyor ama her işte de aklımıza paralel algı ve provokasyonları ister istemez gelmiyor değil..