Gülce Edebiyat Akımı

Tam Görünüm: HANGİ KOLTUK BOŞ...
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Sayfayı normal görüntülemek için, buraya tıklayın.
HANGİ KOLTUK BOŞ...
26 Ekim 2014 Pazar


Sabit İNCE
***********


Chp genel başkanı Kılıçdaroğlu başbakan ve cumhurbaşkanlığı koltuklarının boş olduğunu ve tanımadıklarını söylemiş. Madem iki koltuk da sana göre boş, git otur o zaman oturabiliyorsan.
Üstelik o koltuklar boş derken insan biraz düşünmeli.
Acaba senin oturduğun koltuk dolu mu?
Sen o koltuğa halkın oyu mu ile oturdun yoksa paralel kaset oyunlarının sonucu mu orada oturuyorsun. İnsan biraz düşünmeli ve insafı da elden bırakmamalı.
Tamam anladık siyaset yapıyorsun, yapacaksın ama siyasetin de bir ölçüsü, bir kıstası, bir usulü olur değil mi?
Başkalarına bir şey söylerken bizim meşhur bir sözümüz var ya, igneyi başkasına cuvaldızı kendine batıracaksın diye. İnsan biraz cuvaldızı kendine batırmalı.
Yani nereden ve nasıl geldiğini hiç unutmamalı.
Üstelik o senin boş dediğin koltuklar halkın iradesi ve hür oylarıyla sandıktan çıkmış insanlardır. Sen hiç hayatında halkın sandığından çıktın mı?
O sandıktan çıkmak nedir bilir misin?
Chp o sandıktan kaç yıldır çıkmıyor, çıkamıyor, oraya gömülüp kalıyor haberin var mı?
Yok çünkü senin sandık ile bir alakan yok. Partinde öyle hep ihtilalcilerle kolkola olarak o koltuklara oturmuşsunuz, öyle alışmışsınız.
Halkın iradesine ve sizi seçmesine gerek kalmamış, halkın oylarına ihtiyacınız da olmamıştır zaten.
Ya askerlerin yaptığı ihtilallerle, ya da sermayenin devirip kurduğu hükümetlerle işbaşına gelmiş ve sizi oraya getirenlere diyetinizi ödeyerek gitmişsinizdir.
Ama şimdiki Türkiye öyle değil, bunu unutmayın ve iyi belleyin.
Bu halk kendi iradesine el koymuş, kendi hür iradesi ile kendisini kimin yöneteceğini artık kendi karar verdiğini bütün aleme göstermiştir.
Bundan sonra ayak oyunları, asker ihtilalleri, sermaye kumpaslarıyla iktidar olunmayacak Kemal efendi bunu iyi belle..
Bundan sonra bu halk kendi iradesinin elinden alınarak onun yerine başka iradelerin egemen olmasına, hükmetmesine asla müsaade etmeyecektir.
İşte sizin anlamadığınız veya anlamak istemediğiniz yeni Türkiye işte bu.
Yeni ve güçlü Türkiye, dünya devleriyle pazarlığa oturabilen, kendi iradesiyle politika belirleyen, hedefleri olan, 2023 ve 2071 gibi tarihi hedefler koyan bir ülke olmuştur. sizin haberiniz yok mu?
Yoksa bile ben bir kez daha haber vereyim de iyi duyun, aklınız varsa kendinizi ona göre hazırlayın, bu milletin oyu nasıl alınır, bu millet ne istiyor, bu millet hangi iradeye itibar ediyor bunları tez elden öğrenin.
Yoksa tarihin sayfalarında gömülüp, yok olup gideceksiniz ve unutulmaya da mahkum olacaksınız.
Bizden söylemesi...