Gülce Edebiyat Akımı

Tam Görünüm: Fahri Ersavaş'ın bir mektubu
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Sayfayı normal görüntülemek için, buraya tıklayın.
Fahri Ersavaş'ın bir mektubu

[Resim: 484146-3-4-39319.jpg]
eRSAVAŞŞiirleriyle ve şiir kitaplarıyla, yayınladığı Kıbrıs Şiirleri Antolojileriyle, Hamasi Türk Şiirleri Antolojisiyle yakından tanıdığımız Fahri Ersavaş’la uzaktan uzağa tanışmamız “Kıbrıs Şiirleri Antolojileri ve Çanakkale Şiirleri Antolojileri ile başladı.Zaman zaman telefonla arardı, ben de onu çok aradım. Adresi;  benim Aksu’daki biyoloji öğretmenim Zeliha Karakapıcı’ya çok yakındı. Onun ölüm yılında ben Fethiye’nin Yeşiiüzümlü beldesinde (şimdi mahallle) yazlıyordum.Cep telefonuma ulaştı. Sesi çok kısık geliyordu.”Epeydir haberleşemediğimizden söz etti. Sesinin çok zayıf çıkmasından şüphelendim. Kısa bir müddet sonra internette haber yaptılar.Hiç görüşmedik, ama iyi anlaşıyorduk. Hatta 2006 yılında yayınladığım “Güney Havaları” isimli kitabımın önsözünü o yazmıştı Allah rahmet eylesin. (1920-2012)
Ersavaş’ı saygı ve sevgi ile anıyorum.Onun bana yazdığı son mektuplardan birini yayınlıyorum. Allah onun ışıklar içinde yatmasını sağlasın, amin!..

                                                                                                  Ünal Şöhret Dirlik
                                                                                                          12.07.2006
Değerli kardeşim Ünal  Şöhret Bey,
“Güney Havaları”ndan sonra  “Şiirlerde Fethiye”  adlı nefis eserinizi de aldım. “Fethiye” adındaki dergi için ayrıca teşekkür ederim.
Dergi, içindekiler ve yeni kadrosu ile mükemmel bir dergi.Sayın  Ramazan Kıvrak Bey’in uyarıcı ön yazısını çok beğendim. Onun yazdığı gibi memleketimiz içten ve dıştan kuşatılma tehlikesi ile  karşı karşıya. Her gün irtifa kaybediyoruz.Sanki Atatürk’ün nutkunda belirttiği günleri  yaşıyoruz.Birileri AB uğruna Mustafa Kemal’in emanetini tehlikeye atıyor.
Halkı ve gençliği uyandırmak için “Fethiye” dergisi gibi dergilere  ve gazetelere  çok ihtiyacımız var. Sizi ve yazı kadronuzu kutluyorum.Sağ olun., var olun. Derginizin son sayısında çıkan şiirim için ayrıca teşekkür ederim.Fethiye dergisinde yayınlanmaları dileğiyle birkaç şiir gönderiyorum. Birdal Can Tüfekçi hanımı telefonla birkaç defa aradım, bulamadım.Birinde eşiyle görüştüm. Isparta’ya kitap imzalamaya gitti demişti. Gönderdiği kitaplar için teşekkür edecektim. Ben de ona elimde bulunan üç kitabımı gönderdim, alıp almadığını bilmiyorum. Görürsen durumu kendisine anlat.
Havalar İstanbul’da çok sıcak. Herhalde Fethiye de sıcaktır. Sağlık ve başarı dileklerimle mektubuma burada  son verir, gözlerinden öperim. Hoşça kal aziz kardeşim.
                                                                                            Fahri Ersavaş
                                                                                              (imza)