Gülce Edebiyat Akımı

Tam Görünüm: KAYSERİ'DE AKP
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Sayfayı normal görüntülemek için, buraya tıklayın.
KAYSERİ'DE AKP
Sabit İNCE
**************
AKP Türkiye genelinde olduğu gibi Kayseri'de de yoğun bir ilgi görüyor. 9 milletvekili çıkaracak olan akp'ye aday adayı başvuru sayısı tam 10 katı fazla yani 91 aday adayı var. Bunlar önce partililerin oylarıyla bir temayül yoklamasından geçirildiler. Sonra genel merkezde mülakata alındılar, önceki gün de sivil toplum kuruluşları, vakıf ve dernek yönetim kurulu üyelerinin oy kullandığı stk temayülünden geçtiler. 

  Kıran kırana bir yarış sürüyor yani. Kimi vekil adaları tişortlü gösteri kaparken, kimileri de girişte oy kullanacak yönetim kurulu üyeleri ve başkanları kalem hediye ediyorlardı. 

  Ama bazıları da Büyükşehir eski belediye başkanlarından Şükrü Karatepe gibi evinden bile çıkmıyor ve nasıl olsa iki kişinin iki dudağının arasında bunlar sonucu değiştiremez diye başını bürüyüp yatıyorlardı. 

  Akp il başkanı cahit Özden'den çok önceden randevu istemiştim ama bir ses gelmiyordu. Bir uğrayım bakayım sebebi nedir sorayım istedim. Parti kaynıyordu tabii karınca misali. 5. kata çıkmadan önce basın bürosuna bir uğrayıp bir hesap sorayım bakayım nedir neden cevap verilmedi diye. içeri girdiğimde çocuk gibi birisi adının cesur olduğunu sonradan öğrendiğim kişi dışardan birisi içeri mi girmiş, gelen mi olmuş umurunda değildi. Soğuk bir yüzü vardı zaten Zar zor buyrun diyebildi. Ben de anlattım böyle böyle neden randevu için geri dönüş yapmadın dediğimde çok meşgüldük, başkan yoğundu demekle yetindi. 

  Ben de kardeşim yoğun ise dönüş yapıp bu aralar yoğun ilerde görüştüreceğim diyebilirdin dedim Yine aynı soğuklukla bir özür bile dilemek zahmetinde bulunmadan yüzüme alık alık bakmaya devam etti. Canım sıkıldı peki dedim dışarı çıkıp doğru başkan ve yardımcılarının bulunduğu kata çıktım. Sekretere görüşmek istediğimi söyledim, başkanın toplantısı var ama yardımcılarından Vedat bey ile görüştüreyim biraz bekleyin dedi 

  Tam beklerken Cahit bey dışarı çıktı ve hemen vatandaşın biri sarıldı, bir isteği vardı. o arada elini sıktım kısa bir görüşme yapacağımı söyledim. 

  Hemen içeri buyur etti ve tek tek anlattım ayıp başkan böyle basın sorumlusu olur mu aynen bunları yaşadım deyince abi kusura bakma benim cebimi yaz her zaman arayabilirsin dierek teselli ettiyse de durmadım. Olmaz böyle iktidar partisi böyle akp olur mu, karar sizin ama ben yakıştıramadım, yakıştıramam da dedim. Birkaç merak ettiğim sorularımı da sorarak izin istedim. 

  Şimdi buradan tekrar soruyor ve yakışmadığını bir daha belirtiyorum. Öyle basın sorumlusu olmaz. Olamaz. Daha önce Chp de basın sorumlusunun ne kadar ilgilendiğini yazmıştım. 

  Şimdi 91 kişi stk temayül yoklamasının sonuçlarını merak ediyor ama bence genel merkezin aklındaki isimler belirmiştir diye düşünüyorum. Hatta başkentçi isimli twitter fonemeni 12 isimi açıklamış bile. Ne kadar gerçekçi tabii tartışılır. 

  Ama hemen belirteyim özel izinle aday olan Büyükşehir eski başkanı Özhasekiye karşı bir cephe oluştu bile. Kimi saltanatı yıkmaya geldim diye demeçler veriyor kimileri de meşhur yolsuzluk davasını yeniden gündeme taşımaya çalışıyor. 

  Hele Arınç gökçek kavgasından sonra partideki Paralelci gurubun işi iyice azıttığı da söylenenler arasında. Özhaseki'nin de Gül'ün sağ kolu ve parelelle ilişkileri kurularak epey fısıltı gazetesi haberleri yayılıyor. 

   En çok da MHP ve CHP bu tür haberlerin yayılmasından acaba 2. milletvekilini çıkarabilir miyiz diye beklentilerini yükseltiyorlar.