Gülce Edebiyat Akımı

Tam Görünüm: NOTER, HALK, CHP
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Sayfayı normal görüntülemek için, buraya tıklayın.
NOTER, HALK, CHP

Sabit İNCE
********************
Biliyorsunuz Kemal bey emekliler için iki maaş ikramiye sözüne kendisi de güvenememiş olmalı ki Notere gitmiş ve taahhütname hazırlatmış. Bunu da emekli derneklerine astıracakmış. 

    Yani bu ne demektir biliyor musunuz. Halka söz verdim ama halk bana güvenmiyor, benim sözüme güvenmiyor, onun için notere gittim demektir. Peki eskaza iktidar olsan ve sözünü de tutmasan o noter mi seni başbakanlıktan alacak? Yoksa halk sandıkta mı seni alaşağı edecek. İşte Chp'nin demokrasi sorunu bu. Sandığa hiç yüzü yok. Hep iktidarı başka yerlerde aramak, ihtilallerden, askerlerden medet ummak, alavera ile iktidar koltuğuna oturmak. Ama o devirlerin çoktan geçtiğinden de haberi yok.
  Şimdi Cumhurbaşkanı haklı olarak eleştiriyor ve diyor ki, kardeşim proje üret, halka git, sandıktan çık gel. İyi doğru diyorda ne projesi üreteceğiz. Seçim geliyor sadece emekliye iki bayram ikramiye... Böyle proje olur mu? Türkiye de bir tek emekliler mi var, işçi, köylü, esnaf, sanayici bunlar için ne ürettin? 
   Geçen chp il başkanlığı ziyaretimde de partililerle sohbet ederken söyledim. Chp'nin sorunu Lider değil, bakın kaç lider değişti hala iktidarı rüyasında bile göremiyor. Chp'nin sorunu zihniyet yani halk partisi olmasına rağmen halkı bilmemek, halktan kopmak, halkı anlayamamak. Daha doğrusu kendisini halk değil de halka yönetecek özellikli ve özel zannetmek. Asla halktan biri olduğunu kabul etmemek, halkı yönetmekle görevli bir yaratılan olduğu vehmine kapılmış ve bunu bırakmak ismeyen insanların toplandığı bir merkez chp...   
   Bakın Cumhurbaşkanı da benim söylediklerimi söylüyor ama adam halka değil notere gidiyor. 
"Karabük’te toplu açılış töreninde halka hitap eden Erdoğan, ‘emeklilere iki maaş prim’ vaadinde bulunan ve CHP’nin iktidar olması durumunda bu vaadi yerine getiremezse istifa edeceğine dair noterden taahhütname alan Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri meseleyi yanlış anlamış. ’Ben proje üretin, millete gidin’ diyorum, onlar notere gidiyor. Siyasette sözünüzün değeri itibarınız kadardır" diye konuştu.
Erdoğan, çözüm sürecini kendisinin başlattığını hatırlattı ve terör örgütüne silah bırakma çağrısını yineledi. Cumhurbaşkanı, "Ellerindeki silahları gömsünler. Ellerinde silahla çözüm olmaz. Halkımızı silahla tehdit ederek parlamentoya girmek, demokrasi değildir" diye konuştu."