Gülce Edebiyat Akımı

Tam Görünüm: BİZİM REFLEKSİMİZ FARKLI
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Sayfayı normal görüntülemek için, buraya tıklayın.
BİZİM REFLEKSİMİZ FARKLI

Hangi sözle başlayacağımı bilemediğim bir yazı yazmak istiyorum ama duygularımı ifade edecek söz öbeğini nereden bulacağım Allah’ım? Yine canlı bomba, yine kan, yine vahşet..Ham de canım Ankara’mın göbeğinde yine kaçıncı kez...

Ülkemizin düştüğü durum, kızgın suya atılan kurbağa örneği verilerek anlatılıyor. Bilirsiniz, kızgın suya atılan kurbağa, ani refleksiyle kabın dışına atarak kurtarırmış kendini ama suyu yavaş yavaş ısıtılan kurbağa ısının kendini haşlayıp pişirici boyuta geldiğini anladığında iş işten geçermiş. Ne fırlayacak refleksi ne de gücü kalırmış kızgın sudan fırlayacak.…

Bizim refleksimizi kurbağa refleksiyle eşdeğer görerek, üzerimizde plan proje çizip uygulayanlar, bir hesabı eksik yapmışlar. Bizim milli refleksimizin ısındıkça daha da güçleneceği hesabı dikkate alınmamış. Allah'ın izniyle, tarihten aldığımız tecrübe genlerimizle milletçe kenetlenerek, üstesinden geleceğiz her sorunun üstesinden geldiğimiz gibi; amma velâkin ağlayan analara oluyor olan... Suyumuzu ısıtmaya çalışan onlarca farenin planı bozulacak elbette. “Belki yarın belki yarından da yakın.” Yarım kalmış, başlanıp bitirilememiş veya proje dahilinde nice planlar gömülecek tarihin dehlizlerine.

Nasıl bir satrancın taşları olduğumuzu anlayanların anlayamayanlara anlatma güçlüğü çektiği bir dönemdeyiz maalesef…

Otuz senedir yavaş yavaş başımıza çorap örüldüğünü ancak şehirlerimizde büyük bombalar patlayınca mı anladık?

Canım memleketimin canım insanları acıyla kıvrandıkça birileri televizyon karşısında bizi şah-mat etmeye yaklaşmış olmanın sevincini yaşıyorlar mutlaka. Bu iş sadece dış mihraklar ile olacak bir iş değil mutlaka iç mihrakların da basiretsizce çıkar hesapları veya satılmışlıkları yüzünden bu kadar ilerlemiştir.

Yüce Allah günahsız insanların yüzüne bakarak bu çirkin oyunu onların kursaklarında koyacak inşallah. Milli mücadelede el birliğiyle üzerimize saldıran onca emperyal güçleri geri savurduğumuz gibi yine savuracağız, inanıyorum buna.

Şehitlerimize rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar ve de memleketimize huzur ve sükunet diliyorum..diliyorum.

13.03.2016-İst.
Asuman Soydan Atasayar
Son şafak milli birlik. Kaleminize sağlık Asuman hanım.
Sağolun Osman Hocam.. Allah sonumuzu hayır ede.