Gülce Edebiyat Akımı

Tam Görünüm: 5.ANTALYA ŞAİRLER BULUŞMASI MUHTEŞEMDİ
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Sayfayı normal görüntülemek için, buraya tıklayın.
5.ANTALYA ŞAİRLER BULUŞMASI
MUHTEŞEMDİ...
Antalya GÜLLÜK ŞİİR DERNEĞİ tarafından düzenlenen geleneksel Antalya Şairler Buluşması'nın beşincisi 7-9 Kasım 2008 tarihleri arasında, Antalya-Göynük' te bulunan Otium Art İnternational Hotel' de gerçekleştirildi.

3 gündüz , 2 gece boyunca yapılan etkinliklerde yurt içi ve yurt dışından 145 şair katıldı. Etkinliğin onur konuğu şair Ergun Evren'dir. Ülkemizde kültür ve sanat adına bizlere sunulan tüm özverili hizmetleri ulusça takip edip alkışlamamız gerekir diye düşünüyorum.
Antalya Güllük Şiir Derneği tarafından 7-9 Kasım 2008 tarihleri arasında geleneksel Antalya Şairler Buluşması’nın beşincisine katılmam için Antalya –Göynük’te bulunan Otium Art İnternational Hotel’e davet edildim ve onurla bu anlamlı etkinlikte yerimi aldım. Aslında katılmam için sağlığım uygun değildi. Bir ay önce kırılan parmağım yola çıkmadan bir gün önce alçıdan çıkmıştı ama bu kez tekrar sargıda idi. Doktorum 16 saatlik yolda alçıdan yeni çıkmış parmağımın yolculukta risk taşıdığını belirtti ise de ne pahasına olursa olsun her şeye rağmen bu etkinliğe öyle bir coşku ile gittim ki kilometreler nasıl bitti, saatler nasıl geçti anlayamadım.
3 gündüz 2 gece süresince etkinliğe gelen tüm konuklara olağanüstü iyi bir ev sahipliği yapan, yüzlerindeki sıcak tebessüm ve ilgileri ile her zaman akışında yanımızda olan ,kusursuz ve muhteşem gerçekleştirdikleri özverili ve başarılı organizasyonda en ufak detaya kadar düşünen ve her şeyin en mükemmelini bizlere sunan başta GÜLLÜK DERNEĞİ Başkanı Sayın Mustafa Ceylan bey, Sayın Aysun Argun hanım’a bizlere verilen tüm hizmetlerde ve çalışmalarda emeği geçen herkese ve aramıza katılıp onur veren Saygıdeğer tüm katılımcılarımıza , teşekkür ederim. Ayrıca bu muhteşem organizasyonda farklı alanlarda farklı ödüller ile bizleri taçlandıran diğer tüm kişi ve kuruluşlara, sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
İyi ki gitmişim, iyi ki orada soluk almışım. 7 Kasım 2008 günü ödül gecesi duygularımı kalemimde ifade edemeyeceğim, benim için çok anlamlı iki farklı ödüle layık görülmenin sonsuz mutluluğunu yaşadım..O anda kırık parmağımı çoktan unuttum ve göklerde uçan kelebek gibi ödül almamın kıvancının taşıdım yüreğimde.
Etkinliğe katılan 145 şair arkadaşlarım arasından Sevim Erdoğan Tezel anısına düzenlenen Şiir Yarışmasında birincilik ödülüne layık görülmem nedeni ile Kütahya Simav’da on dört yıldır şiir etkinliği düzenleyen SİMAV ANADOLU DERGİSİ sahibi Şair Sayın Osman Karaarslan beyin elinden ödülümü aldım. Plaketime baktığımda rahmetli Sevim Erdoğan Tezel’i sanki yanı başımda hissettim. Nur içinde yatsın.
Plaketimin üzerinde şunlar yazıyordu: 5.Antalya Şairler Buluşması kapsamında GÜLLÜK DERNEĞİ’nce “ Şair Sevim Erdoğan TEZEL anısına düzenlenen şiir yarışmasında BİRİNCİLİĞİNİZİ tebrik eder, şiirsel yolculuğunuzda başarılar dilerim. Mustafa CEYLAN Güllük Şiir Derneği
Saygıdeğer Mustafa Ceylan beyin ödül töreninde ödülüm verilmeden önceki yaptığı konuşması beni çok duygulandırdı. Özellikle Sevim Erdoğan Tezel ödülünü titiz bir inceleme ve çalışma ile jürinin seçtiğini söylediğinde sevincim ve onurum iki kat daha arttı. İşte o zaman buğulanan gözlerimden akan gözyaşımın damlasının izi kaldı ödülümde…
5.Antalya Şairler Buluşması Kişisel yaşamındaki güzide çizgi, barış, dostluk, sevgi ilkeleri dikkate alınarak yapılan bu ödül yarışması geçen yıl Sayın Saadet Ün hanıma verilmiş. Bu yıl ise böylesine anlamlı olan SEVİM ERDOĞAN TEZEL ödülünün bana verilmesi çok duygulandırdı beni ve plaketimi onurla alırken gözlerimin buğulanmasına engel olamadım. Üstelik bu yarışmada ikinci, ve üçüncülük yoktu. Sadece birincilik ödülü layık görülmüştü.
İkinci ödülüm ise benim için yine çok değerli ve anlamlı idi. Aynı ödül gecesinde iki mutluluk birden yaşadım. Türkçeye gösterdiğim hassasiyet nedeniyle ŞAYEP (Karaman Şair Yazar ve Edebiyatçılar Birliği Grubu Kurucu Başkanı Sayın Hikmet Elitaş beyin elinden Teşekkür Belgesi ve rozet aldım. Aldığım Teşekkür Belgesinde şunlar yazıyordu.
“ Edebi, ilmi ve sanatsal çalışmalarınızda Türk Diline karşı göstermiş olduğunuz hassasiyetlerinize teşekkür eder, başarılar dileriz” ŞAYEP (Karaman Şair Yazar ve Edebiyatçılar Birliği Grubu)
5.Antalya Şairler Buluşmasında, bizlere böylesine anlamlı güzellikleri yaşatan, emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.Ayrıca ödül alan tüm arkadaşlarımızı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Etkinlikte aramızda bulunan, yurt içinden ve yurt dışından dünyanın dört bir tarafından teşrif edip gelen 145 adet katılımcı tüm şair arkadaşlarıma bizlerle doyumsuz şiirlerini o nazik ve sevgi dolu yürekleri ile paylaştıkları ve unutulmaz güzellikte dostluklarını kazandırdıkları için teşekkür ederim. Bütün katılımcı arkadaşlarıma bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk, barış ve başarı dolu günler dilerim.
Cumhuriyet, kültür, sanat ve ozanlar diyarı Sivas’ımı Sivas dışında davet edilip katıldığım tüm şair-şiir etkinliklerinde elimden geldiği kadar temsil etmenin gururu içindeyim. Ama ne yazık ki bunca aldığım ödüllerimi, onur ve teşekkür belgelerimi alırken yüreğimde farklı bir burukluk yaşıyorum.Çünkü Ülkemizdeki tüm illerde ve kendi toprağımda Sivas’taki yetkililerimiz de bu tür anlamlı etkinliklere keşke şevk ve heyecanla, özveri ile imza atsalar diyorum.
5.Antalya Şairler Buluşması Ülkemizde şiire, kültüre ve sanata değer vermek ve yaşatmak adına herkese örnek olsun.

SABİHA SERİN Şair Araştırmacı Yazar SİVAS
email: sabiha_serin@mynet.com

http://www.radyogulluk.net sitesinde olan ödül listesini sizlere sunuyorum.

YARIŞMA SONUÇLARI:


-SEVİM ERDOĞAN TEZEL ÖDÜLÜ Şiir Yarışması
-SABİHA SERİN
-ESERLERİ, ESERLERİNDEKİ MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE TUTKUSU, KİŞİSEL YAŞAMINDAKİ GÜZİDE ÇİZGİ VE barış-dostluk-sevgi ilkleri dikkate alınarak yapılan ÖDÜL yarışması geçen yıl SAADET ÜN' e verilmişti. Bu yıl ise, SEVİM ERDOĞAN TEZEL ÖDÜLÜ:
Şair SABİHA SERİN' e verilmiştir.


-Güllük Dergisi ÖYKÜ YARIŞMASI
Birinci : Hakkı İNANÇ
ikinci:Hande BABA
üçüncü:Nevzat SEÇEN

-Radyo Güllük GURBET Konulu Şiir yarışması
Birinci :Murat DUMAN
ikinci:Zübeyde Gökbulut Sun
Üçüncü:Nusret TURAN

-Radyo Güllük GÜL konulu Şiir Yarışması
Birinci:Vahip AKSÖZ
ikinci:Erol BÖREKÇİ
Üçüncü:Sevil Nizamoğulları

-Radyo Elmadağ GÜFTE yarışması
Birinci:Ahmet Süreyya DURNA

-Radyo Antalya Kardelen HİCİV Şiirleri Yarışması
Birinci:Galip KURDOĞLU
ikinci:Aşık ÇEPNİ
Üçüncü:Hıfzı ÖZBEKMEZ

-Radyo Gülten Fm- Ozanlar yarışması
Birinci:Ahmet CANBABA
İkinci:ibrahim ŞAŞMA
Üçüncü:Ümran TOKMAK

-Antalya Gelişim Sanat Evi Serbest Şiir Yarışması
Birinci:Çınar Göle
ikinci:Seher Duman
Üçüncü:Erkan Fuçucu

İLAVETEN
-Ahmet Tufan Şentürk Şiir ödülleri
Birinci:Hikmet ELİTAŞ
İkinci:Birdal Can TÜFEKÇİ
Üçüncü:Nevin KURULAR


SEÇİCİ KURUL ÖZEL ÖDÜLLERİ

-Ahmet AYAZ
-Emine Sevinç ÖKSÜZOĞLU
-Gürsel GÜVELOĞLU
-Mine ÖMER
-Ayşenur Ökten İZGİN
-Durmuş KAYA/Yitik Ozan

ONUR ÖDÜLLERİ

-Abdülkadir GÜLER
-İsmet Bora BİNATLI
-ismail KARA
-Mansur EKMEKÇİ

-Sabit İnce Edebiyat Ödülleri

şiir Dalında:

BirincilikSadRuhumun kanat sesleri kitabı) Hüseyin Türkmen,
ikincilik:Ayşenur Öktem İzgin(Kırkbir kere maşallah kitabı),
üçüncülük:İmdat Gümüş(Sevda sadakatin ustura ağzıdır kitabı),
ismail Tunç’un(İncitme Anadoluyu kitabı) Birinci mansiyon,
Alper Akdeniz(Ateş Alıyor Güvercinler kitabı) ikinci Mansiyon,
Duran Tamer’in(Baharı Andırır Gözlerin kitabı).

Yekta Aydın(İnsan ilişkilerimiz kitabı),
Vedat Fidanboy’un Mabet,
Mehmet Nacar''ın Yitik Sevgiler,
Ünal Şöhret Dirlik’in güney havaları,
Hüseyin Bacanak’ın Gönül Çağlayanım,
Muhsin Aktaş’ın Sürgün Gönül sancıları,
Aşık Yorguni’nin Aşık Yüreğinden bir damla,
Deniz Şahinoğlu’nun Anadolu Çocuğuyum Demesin,
Bırakıp Gittin Beni yaralı
Ahmet Ünal Çam,
Sevdan İçimde bir sürgün Karahan Yılmaz,
Siyahın Neşesi Ayşım Okudan, Yıldızlar sönmesin Sibel Koçarslan, Meryem Şahin Çanakkale Şehitleri şiir antolojisi adlı eserler.
roman Dalında:

birincilik Kartallar Kafese sığmaz Abdullah Ayata’ya,
ikincilik Beyaz Çile Fesih Yıldız’a
üçüncülük Bugün ayrıldım Fatih Kılınç’a
kurtların intikamı Mustafa Ecevit’e birinci mansiyon
matemli Kardelen Salih Çetin’e ikinci mansiyon
anı Dalında:
ikincilik ödülüne Bir sevda Türküsüdür eseriyle Ömer Ulu

deneme Dalında:

deneme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir
ikincilik ödülü Burdurun saz ve söz ustaları adlı eseriyle Dr. İsa Kayacan’a
al beni yalan olmayan Yüreğine götür, Murat İnce’ye, Hayata Hislerle Tutunmak Funda Durmuş’a, Kırmızı Takunya Sema Fiğen Akdoğan’a, Yönetmek yada iktidar Tutkusu Muharrem Yılmaz’a Jüri özel ödülleri
inceleme Dalında:

inceleme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir
ikincilik ödülü Abdülkadir Güler’in Umurludan M.kemal Yılmaz adlı eserine,
üçüncülük Türk Dili adlı eserle Talat Ülker’e
hikaye Dalında:

hikaye dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir
ikincilik ödülü Parmak izlerim adlı eseriyle Murat Ertaylan’a
üçüncülük ödülü Her ne ise aşk adlı eseriyle Lokman Zor’a
kerim Baydak’ın enteresan köyün hikayeleri kitabı Birinci Mansiyon
tayfun Tuna’ın Zamansız Aşk kitabı İkinci Mansiyon ödülüne

röportaj Dalında:

röportaj dalında dereceye layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir.
ayrıca Türk Edebiyatına katkılarından dolayı; Merhum Şair, Ressam Hattat Hüseyin Balım Anısına Radyo Güllük ve Güllük Derğisine, Gülce Edebiyat akımı adına, antoloji com da ilgili grubu da kurup hizmete sokan Refika Doğan ve Nurdan Ünsal'a, Bursa Ketsel Belediye Başkanlığına Şair Sevim Erdoğan Tezel’in adını yaşatmasına, Gündüz Yayınevi Ali Gündüz''e, Laçin Yayınları Mehmet Çelebi’ye, Ferit Gürsoy Yayınevine, Yusuf Kaplan, Şükran Günay, Ahmet Canbaba, Nusret Turan, Antoloji.com, Hikayeler.net, amatorceedebiyat.com, edebiyatturk.net, edebistan.com, dergibi.com, anafilya.org internet sitelerine Onur Ödülü.
-Karaman Şair-Yazar ve Edebiyatçılar Birliği Ödülleri.

(TÜRKÇE'ye gösterdikleri hassasiyet nedeniyle)
-Prof.Dr.İsa KAYACAN
-Naim TUNCALI
-Osman BABUŞÇU
-Mustafa CEYLAN
-Emine Sevinç ÖKSÜZOĞLU
-Nur ERSEN
-Sabiha SERİN
-Ali GÜNDÜZ
almışlardır. DUYURULUR.