Gülce Edebiyat Akımı

Tam Görünüm: GÜLCE'DE 85. GÜN (07.12.2008)
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Sayfayı normal görüntülemek için, buraya tıklayın.
07.12.2008
YENİ EDEBİ AKIMIMIZ GÜLCE'nin BİR ŞİİR ATÖLYESİ-FİKİR MEYDANI olarak görev yapmasını dilediğimiz antoloji com da oluşturulan GRUP'ta 85. gün gerçekleştirilen mesajlaşmalar aşağıdadır:
******************************************************************************** ****************************************************************
Kimden : ***138*RENGİN ALACAATLI* (Bayan)
Kime : Grup: Yeni Edebi Akim =Gülce
Tarih : 7.12.2008 02:22 (GMT +2:00)
Konu : GÖKKUŞAĞINA KIRMIZI 'PACUK'
Çocukluğumun /bayram sabahlarına uyandığım günlerin neşeli/ kokusu
Gençliğimin /harçlık yaşım geçti, vermeyin diyen kızaran yanaklarımın/ rengi
Olgunluğumun /otobüs penceresinden yaklaşan şehrin/ silueti

Hangi yaşımdı heyecanı diğerlerinden farklı olmayan? En çok özlediğim -ben kırmızı topuklu 'pacuk' istiyorum- diye yüzümü asıp ayak direttiğim arife alışverişleriydi herhalde. Büyümeyi bu denli hızlı isterken şimdi yolun geride kalan kısmına bakınca; bizi bırakıp giden sevdiklerimizin el sallayan gölgeleri, hiçbir zaman bizim olmayan hayallerimizin bulutları uğurlayan bizleri. Gelin bu bayram zamanın geçmişin anılarıyla boyamaya çalıştığı bayramın gökkuşağına çocukluk hayallerimizi asalım ve kapatıp gözlerimizi bu hayalimizi bir çocuğun gerçeğine dönüştürelim.

Sevgili arkadaşlarımın bayramını en içten dileklerimle kutlar, bereketli ve umut dolu yarınların başlangıcı olmasını dilerim.

Sevgi ve saygılarımla
****************************************************************
Kimden : 1dost-Sacide@GrupArenA (Bayan, 51)
Kime : Grup: Yeni Edebi Akim =Gülce
Tarih : 7.12.2008 12:03 (GMT +2:00)
Konu : Yn: BAYRAMINIZ BAYRAM OLSUN DİLEĞİMLE
Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara birlik ve beraberlik içinde girmek dileklerimle milletimizin ve İslâm Âleminin BAYRAMINI yürekten kutluyorum...Grup ArenA dan sevgiler selamlar...
****************************************************************
Kimden : selamet hatun-Afet Kırat (Bayan, 53)
Kime : Grup: Yeni Edebi Akim =Gülce
Tarih : 7.12.2008 16:12 (GMT +2:00)
Konu : SELAMETLE KALIN
Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Kurban Bayramınız mübarek olsun.